“Er bestaan drie grote, universele bronnen die onze Heer aan ons bekendmaken. Eén daarvan is het universum dat als een groot boek beschouwt kan worden, waarover wij een klein gedeelte in De Dertiende Les uit het Arabische Risale-i Nūr, welke uit dertien Flitsen bestaat, hebben behandeld. Een andere bron is de laatste der profeten (saw), die het grootste teken in dit grote boek (het universum) is. En de derde is de hoogwaardige Qur’ān. Wij dienen als eerste de tweede bron, die de welsprekende getuige en laatste der profeten is, te leren kennen en aan te horen. Voorwaar, aanschouw de spirituele persoonlijkheid van deze bron. Voor hem dient de aardoppervlakte als een masdjid (moskee), Mekka als een mihrab (de plaats waar de imam het gebed leidt) en Medina als een minbar (het preekgestoelte in de moskee). Onze profeet (saw), die het duidelijke bewijs is voor het bestaan van Allah, dient als imam voor alle gelovigen, als predikant voor de gehele mensheid, als leider voor alle profeten, als heer voor alle awliyā’s en als hoofd van een kring waarin alle profeten en awliyā’s Allah aanroepen en gedenken. Hij (saw) lijkt op een verlichtende boom, waarvan de levendige wortels de profeten en de verse vruchten de awliyā’s zijn. Zodoende bevestigen en onderstrepen alle profeten, via hun wonderen, en alle awliyā’s, via hun karāmats, ieder feit dat hij (saw) heeft verkondigd. Immers, hij verkondigt لاَ اِلٰهَ اِلاَّ اللّٰهُ (“Er is geen god buiten Allah.”) en houdt zich daaraan vast. Alle verlichte godsvereerders, die in het verleden en die in de toekomst in reeksen aanwezig zijn, zeggen unaniem hierop: صَدَقْتَ وَ بِالْحَقِّ نَطَقْتَ (“Je hebt gelijk en je hebt de waarheid gesproken.”) Welke vormen van argwaan zouden kunnen wagen, met een argument dat door zoveel ontelbare getuigen is bevestigd, te strijden?” (De Woorden).
Beste lezer,
Tijdens mijn opleidingen hield ik mij bezig met het vertalen, bewerken en schrijven van artikelen, boeken en blogs.
Zo ben ik beschikbaar om stukken te vertalen naar het Nederlands, Engels, Turks en Arabisch.
Heb jij stukken die vertaald moeten worden? Dan neem deze ik deze taak uit jouw handen!
Ik zorg dat je document vertaald wordt en daarmee ook grammaticaal helemaal in orde is!
Hartelijke groet,
Osman
intellectuele eigendom, design en branding islamic university of applied sciences rotterdam islamic university of applied sciences rotterdam - islamitische theologie islamic university rotterdam
Het is heel makkelijk om een samenvatting te kopen en je krijgt hem meteen.
Zeker kijken of er een samenvatting bij staat voor een vak waar je moeite mee hebt, het helpt echt met leren en de prijs is prima.
Heel goed. Je kan heel veel samenvattingen vinden die helpen bij het leren.
Via Knoowy heb je de vrijheid om ondersteuning te krijgen voor je verslagen, toetsen en opdrachten. Je zit nergens aan vast en je bent vrij om te kiezen wie jou de hulp biedt.
Knoowy moet je zeker gebruiken want dit gaat je in je voordeel werken met je planning.
Zeker aan te raden! Je kunt direct leren en het scheelt je veel tijd! Zelf documenten uploaden, dan hoeft het je ook geen geld te kosten.
De website is compact en goed gerubriceerd, dus overzichtelijk.
Je kunt makkelijk en snel een samenvatting of andere documenten kopen, die jou helpen bij je studie.